najnowsze komentarze

Better WordPress Recent Comments – Ostatnie komentarze – WP plugin

Witam po krótkiej przerwie w pisaniu artykułów. Dziś chciałbym zaprezentować kolejna wtyczkę do WordPress-a, która umożliwia dodanie w sidebar ,,Ostatnio dodane Komentarze”. Ktoś powie nic nowego, gdyż wordpress sam w sobie posiada taki widget, otóż ten jest bardziej rozbudowany i umożliwia dodanie skróconej treści komentarza, która pojawiła się pod wpisem.

Wygląd widgetu

najnowsze komentarze

Usunięcie linku autora komentarza z widgetu WordPress jest możliwe za pomocą tej wtyczki. Teraz Autor może być linkiem do komentarza. Jest to często szukana opcja przez wielu blogerów, którzy nie chcą dawać linków ze strony głównej do zewnętrznych stron (nawet nofollow). Jest też wiele innych rozwiązań na to np. http://dboho.pl/2014/programowanie/php-i-mysql/usuniecie-linku-autora-w-widget-najnowsze-komentarze/ możesz dowiedzieć się coś na ten temat.

– Wtyczka może wyświetlać avatar obok imienia.
– Możemy określić ile ma być pokazywanych komentarzy.
– Możemy określić jak długa treść komentarza ma się wyświetlać.
– Emotoikony mogą być przekonwertowane do ikon.
– Możemy określić czy będziemy pokazywać trackbacki/pingbacki.
– Mamy możliwość zarządzania szablonem dla wyświetlanych komentarzy. Decydujemy co chcemy i jak chcemy tam wyświetlać:

szablon dla komentarzy

Jak widzicie jest wiele tagów, które możemy wykorzystać do budowy szablonu.

KOD mojego szablonu:

<li class=”recent-comment”><span class=”recent-comment-single”><span class=”recent-comment-author”><a href=”%link%” title=”%post_title_attr%”>%author%</a></span><span class=”recent-comment-text”> { %excerpt% }. </span> </span></li>

Polecam każdemu przetestowanie tej wtyczki. Moim zdaniem jest naprawę bardzo fajna i lekka.

Pobierz wtyczkę:

Pobierz Wtyczkę

About Dawid Boho

Z wykształcenia Informatyk o specjalizacji Teleinformatyka. Pasjonata SEO i nowinek Technologicznych. Właściciel i założyciel firmy świadczącej usługi IT - Creative People.

1 comment

  1. Grzegorz · 6 grudnia 2014 Grzegorz

    Właśnie szukałem tego typu wtyczki na mój blog o fotografii, aby móc w prosty sposób zarządzać tym co wyświetla nam się w widget, bo zbytnio dawanie tam linku nie podoba się nam, a dzięki tej wtyczce widzę, że można to usunąć. Dzięki Ci!

Leave a comment

Why ask?